TOKİ İzmir Kampanyaları

TOKİ İzmir Kampanyaları

Her sene 100 bin konut projesinin uygulamaya konulması ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinde toplamda 100 bin kişiyi konut sahibi edecek olan toplu konut projesi başvuruları başladı. Bu sene konut sahibi olabilecek vatandaşlar arasında İzmir’de ikamet edenler de bulunuyor. TOKİ İzmir 2020 kapsamında tam olarak 3.500 kişi konut sahibi olabilecek.

TOKİ İzmir 2020 projesinde, İzmir’in Kemalpaşa, Selçuk, Seferihisar, Karabağlar ve Aliağa ilçelerinde yaşayan kişiler konut sahibi olabilecekken ilçelere göre dağılımlar ise şu şekilde:

 • Seferihisar’da ikamet eden 1000 kişi
 • Karabağlar’da ikamet eden 750 kişi
 • Aliağa’da ikamet eden 750 kişi
 • Kemalpaşa’da ikamet eden 800 kişi
 • Selçuk’ta ikamet eden 200 kişi

TOKİ İzmir başvuru tarihleri ise 16 Aralık 2019’da başladı ve 15 Ocak 2020’ye kadar devam edecek.

TOKİ İzmir 2020 Kampanya Başvurusu Nereye Yapılacak?

TOKİ İzmir projeleri kapsamında başvurular alınmaya başladı. Buna göre, İzmir’in Kemalpaşa, Selçuk, Karabağlar, Seferihisar ve Aliağa ilçelerinde bir yıldan az olmamak sureti ile ikamet eden kişiler, ilçelerinde bulunan ve sosyal konut projesinde yetkili olan Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Başvuruların alınmaya başladığı daha ilk günden Türkiye genelinde 18 bin başvuru yapılan sosyal konut kampanyasında ilgi giderek artıyor.

TOKİ İzmir kampanyalarına başvuruda bulunmak isteyen kişiler, ilçelerinde bulunan ve yetkili olan T.C Ziraat Bankası’na başvurmak durumundadırlar. Fakat bununla birlikte isteyen kişiler, e-Devlet şifreleri ile birlikte e-Devlet sistemine giriş yaparak toplu konut projesi için başvurularını gerçekleştirebilmektedir. E-Devlet üzerinden yapılacak olan ve Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacak olan başvurularda, 2+1 konutlardan 500 TL, 3+1 konutlardan ise 1.000 TL başvuru ücreti alınacaktır.

TOKİ İzmir 2020 Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ İzmir satış için başvuruda bulunacak olan kişilerden çeşitli şartları sağlaması istenmekte ve çeşitli koşulları taşıması beklenmektedir. Buna göre, İzmir’den ya da herhangi bir ilden toplu konut projesi ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin başvuru yapabilmek için taşıması gereken özellikler şunlardır:

 • Kişinin T.C vatandaşı olması
 • Kişinin kendisi üzerine ya da evli ise eşi üzerine, çocuk sahibi ise çocuklarının üzerine herhangi bir tapu kaydı olmaması
 • Kişinin kendisinin ya da evli ise eşinin, çocuk sahibi ise çocuklarının daha önce TOKİ kapsamında ev sahibi olmamış olması
 • Başvuru yapacak olan kişinin 25 yaşını doldurması
 • Başvuru yapılacak olan konutun bulunduğu il ve ilçe içerisinde 1 yıldan az ikamet edilmemesi
 • Hane halkı toplam gelirinin İstanbul için maksimum 6.000 TL, diğer iller için 5.500 TL olması

TOKİ İzmir 2020 kampanyasına başvuracak olan şehit ailelerinde, gazilerde, dul ve yetimlerde tapu kaydı şartı ve hane halkı aylık toplam gelir şartları aranmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*