Toki Eskişehir Projeleri 2020

TOKİ müjdesi verildi. Bu müjde ile beraber ev sahibi olma hayalleri de başladı. TOKİ Eskişehir projeleri maddi durumu belirli bir seviyenin altında olan kişiler için bir umut oldu. Yıllardır kira ödeyen aileler artık kendi evlerinin ödemesini yaparak ev sahibi olmaya çalışacaklar. Ev sahibi olmak isteyenlerin başka bir evinin olmaması gerekiyor. Hatta eş veya çocuklar da aynı evde yaşıyorsa onların da olmaması gerekiyor. Bu özellikleri ile TOKİ evleri gerçekten ihtiyacı olan kişilere yönelik olacak.

Eskişehir’de yapılması planlanan TOKİ Konut projesinde ev sayısı toplam 3 bin adet olarak belirlenmiştir. Eskişehir’de ikamet eden toplam 3 bin aile kendi evlerine sahip olabilecek. Hem de çok uygun taksit tutarları ile bütçeyi de zorlamayacak. Eskişehir Odunpazarı’nda toplam 2500 adet ev yapılması planlanıyor. Bu evlerden 750 tanesi 3+1 kalanı ise 2+1 olacak. Kalan 500 adet ev ise Beylikova bölgesinde yapılacak. 350 tanesi 2+1 planlanan bu evlerinde kalan 150 tanesi ile 3+1 olacak. TOKİ Eskişehir başvuru yapacak olan kişiler gerekli şartları da mutlaka bilmelidirler.

TOKİ Eskişehir Projeleri Şartları

Belirli sayıda olan bu evler için önemli şartlar belirlenmiştir. Bu şartları taşıyan her kişi de maalesef ev sahibi olamayacak. Öncelikli olan gruplardan başvuru yapanlar evlerine çok daha kolay bir şekilde sahip olabilecek. Şehit ve gazi yakınları bu öncelikli kişilerde başı çekiyor. Şehit yakını olanlar ve gaziler eğer TOKİ evlerine sahip olmak isterlerse öncelikli olarak listeye alınacaklar. Engelli vatandaşlarımız da şehit ve gazi yakınlarından sonra ev almaya hak kazanacak. Fakat belirli bir engelli yüzdesine sahip olmaları gerekmektedir.

TOKİ Eskişehir sonuç açıklama bu dağıtımlar yapıldıktan sonra gerçekleşecek. Konut belirleme kurası çekildikten sonra asil ve yedek listeler oluşturulacak. Bu listelerde bulunan kişiler başvurularını zamanında yaparak kolaylıkla ev sahibi olabilecekler. Listelerde yer alan kişilerden bazı ek belgelerde istenebilecek. Bu ek belgeler mutlaka istenilen zamanda teslim edilecek.

TOKİ Eskişehir Projeleri Ayrıntıları

TOKİ Eskişehir taksit tutarları Ziraat bankası tarafından verilecek kredi ile belirlenecek. Bu kredinin oranı diğer bankalara göre oldukça düşük olmaktadır. 0.49 gibi çok düşük seviyede olan bu kredi oranı ile hak kazanan kişiler rahatlıkla evlerine kavuşabilecekler. Konut fiyatları 140 bin ile 240 bin TL arasında değişecek ve her kesimden kişinin ev sahibi olmasına imkan sağlayacak.

Başvurulan e-devlet üzerinden yapılabilecektir. Gerekli olan şartlar yine bu site üzerinden görüntülenebilecek. Başvuruların tamamlanabilmesi için mutlaka gerekli olan başvuru bedelinin anlaşmalı banka hesap numarasına yatırılması gerekiyor. Aksi takdirde başvuru tamamlanmış olmuyor. Sonrasında yine e-devlet üzerinden başvuru durumu kolaylıkla gözlemlenebilir. Vatandaşın yüzünü gülümseten ve ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ projeleri ülke genelinde giderek artıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*