Toki Ankara Ucuz Konut

TOKİ ANKARA UCUZ KONUT

Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi Ankara’da da uygun fiyata ev sahibi olmak pek de mümkün değildir. Yaşanan işsizlik, ekonomik sıkıntılar ve her gün artan masraflar, dar gelirli vatandaşın belini bükmektedir. TOKİ Ankara projesi kapsamında bu yıl toplamda 4 bin kişiyi ev sahibi yapmayı amaçlıyor. 100 bin sosyal konut projesiyle başlatılan bu süreç, ev sahibi olmak isteyen az gelirli vatandaşlara umut oldu. Ucuz konut satın almak isteyen vatandaşların merakla beklediği başvuru tarihleri açıklandı. 16 Aralıkta başlayan başvurular, 20 Ocak’a kadar devam edecek.

TOKİ Ankara 2020 projesi olarak adından söz ettiren ucuz konut satışı, başvuru şartları belli oldu. Şartları sağlayan 25 yaşını doldurmuş her vatandaş, ucuz konut sahibi olabilme fırsatını yakalayacak. 2+1 daire boyutları minimum 75 metrekare olarak belirlendi. 3+1 daire boyutları ise 100 metrekare olacak şekilde tasarlanıyor. Yüzde 10 peşinatla ev sahibi olma umudunu taşıyan dar gelirli Ankara’lılar aylık 894 TL gibi bir rakama karşılık tapularını almış olacaklar. 240 ay vade imkanıyla da ödeme kolaylığı sağlanacak olan konutların fiyatı 140 bin Türk Lirası ile 210 bin Türk Lirası arasında değişiklik gösteriyor. TOKİ Ankara ucuz konut projesi kapsamında binaların yapımına 2020 yılında başlanacak.

TOKİ Ankara Ucuz Konut Projesi Detayları

TOKİ Ankara satış için başvuru sürecinin başlatıldığı konut projesi, Ankara’da dar gelirli vatandaşlar için ev sahibi olma imkanını sağlıyor. Her yıl binlerce kişinin TOKİ konutları için sıraya girdiği bilinen bir gerçek. Belli sayıdaki konutların, talebi karşılamaması durumunu göz önüne alarak 100 bin sosyal konut projesi adı altında daha fazla kişiye umut olan TOKİ, Ankara’nın çeşitli bölgelerinde inşaat faaliyetlerine başlayacak. Bu bölgelerin neye göre belirlendiği ise, ilgili vatandaşlar tarafından büyük merak konusu oldu. Kentsel dönüşüm projeleri ile gündemde olan Altındağ bölgesi konut inşaatı için ilk sırada yer alıyor. Devamında ise Sincan ve Yenimahalle bölgeleri ön plana çıktı.

Ankara Kalesi çevresinde bulunan kentsel dönüşüm yıkım işlemi devam ederken 100 bin sosyal konut projesi için 2020’de kazma vurulacak. Ankara’lılardan büyük ilgi gören ucuz konut projesi için başvuru şartlarının sağlanması gerekmektedir. Tüm başvuruları sağlayan adaylar arasında kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi yeri ve saati ise TOKİ web sayfası üzerinden duyurulacak olup noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Süreci ve Ödeme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TOKİ Ankara projesi kapsamında 4 bin konut yapılacağını duyan vatandaşlar konuyla alakalı olarak araştırmalarını yapmaya başladılar. Başvuruların 16 Aralık tarihinde başlaması üzerine proje büyük ilgi gördü.  Başvuru şartlarını sağlayan tüm adaylar kura çekimine katılabilecekler. Dar gelirli vatandaşa ucuz konut kapılarını aralayan TOKİ, ödeme kolaylığı ile de yüreklere su serpti. Yüzde 10 peşinatı sağlayan adayların kolay ve düşük faizli kredi çekebilmesi için kolları sıvayan TOKİ, Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla vatandaşlara konut alma imkanı sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*