Toki Ankara Kampanyaları

Her yıl düzenlenen toplu konut satışı ile sürekli gündemde olan TOKİ projeleri hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye genelinde 100 bin sosyal konut projesi başlatıldı. bu zamana kadar yapılmış en büyük bütçeli proje olarak Ankara’lı vatandaşlara ev sahibi olma şansı veren projenin başvuruları için son gün 2020 Ocak ayının 15’i olarak belirlendi. TOKİ Ankara projeleri kapsamında toplamda 4 bin Ankara’lı, konut sahibi olabilecek.

TOKİ Ankara Devam Eden Kampanyalar

TOKİ kurasında ismi çıkmayan vatandaşlara umut veren bir proje de geçmiş yıllardan talep azlığı ve ya çeşitli sebeplerden dolayı satış işlemi yapılamayan konutların tekrar satışa sunulması olmuştur. TOKİ Ankara satış için devam eden kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak için yıl sonuna kadar süre verilmektedir.

Ankara Turkuaz Vadisi TOKİ Konut Projesi adıyla Ekim ayında elde kalan 17 adet konut satışa çıkmıştır. 4 adet 2 oda 1 salon, 4 adet 3 oda 1 salon ve 9 adet de 4 oda 1 salon olarak satışa çıkan daireler için son başvuru tarihi 31 Aralık olarak belirlenmiştir. Başvurularınızı Ziraat Bankası yetkili şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir Ankara TOKİ kampanyası ise; Nallıhan Çayırhan Evleri Projesi olarak bilinmektedir. Toplamda 11 adet elde kalmış konutların satışa çıktığı projede 4 adet alt gelir grubu konut 7 adet ise orta gelir grubuna ait konut bulunmaktadır. Başvurularının 31 Aralığa kadar süreceği açıklanan TOKİ kampanyası kurasız gerçekleşecektir. Açık satışa sunulan bu konutlara başvuru ise yine Ziraat Bankası yetkili şubelerinden yapılacak. Başvuru şartlarında aranan nitelikte olunmaması durumunda başvuru kaydınız alınmayacaktır. En düşük konut fiyatı yaklaşık 190 bin Türk Lirası olarak açıklanırken en düşük aylık ödeme 714 Türk Lirası olacak.

TOKİ Ankara 2020 Kampanyaları Hakkında

Dar gelirli Ankara’lılar için TOKi’nin kampanyalı projelerine dahil olmak isteyen vatandaşlara umut olmaya devam eden Türkiye Konut İdaresi Başkanlığı, elde kalan konutların satışlarını kurasız gerçekleştirecek. Bu kapsamda önceki zamanlarda TOKİ Ankara projeleri kapsamında olan konutlara başvuru sağlayıp kurada kendi isimlerini duymayan vatandaşlar hayal kırıklığına uğramış olarak evlerine dönmüşlerdi. Kurasız  ve ucuz ev sahibi olma şansını elde eden Ankara’lı vatandaşlar başvurular için Ziraat Bankası’nın önünde uzun kuyruklar oluşturdular. TOKİ kampanyası başlığıyla toplamda 28 konutun satışa çıktığı proje için son gün 31 Aralık olarak belirlendi.

TOKİ Ankara 2020 yılı için 100 bin sosyal konut projesinin başvurularının da başlaması üzerine önümüzdeki yıl kapsamında kampanyalı konutların daha fazla sayıda olması bekleniyor. Ankara’da yapılacak olan konut sayısının 4 bin olduğu düşünülürse kampanyalı konut  olasılığının da çok yüksek olacağı bilinmektedir. Bununla ilgili 2020 yılının ikinci yarısının başlangıcında net bir bilginin gelmesi bekleniyor. Sadece Ankara’da değil, Türkiye genelinde yapılan bu kampanyalar için başvurular yine aynı şekilde devam edecek.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*