Sosyal Konut Projesi Toki, Adana 2020 İçin Yükseliyor

TOKİ Adana 2020 projeleri için başvuru 16 Aralık 2019 tarihinde başladı ve 15 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek. Adana için, ön görülen konut sayısı 1600 adet olarak belirlenmiştir. Konut sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için, bilgilendirme formu, 100 bin sosyal konut projesi başlığı altında TOKI’nin resmi internet sayfasından erişime açık hale getirildi. ( www.toki.gov.tr )

TOKİ Adana Projeleri’ne Başvuru Adımları Nelerdir?

TOKİ Adana Başvuru işlemleri için projenin gerçekleştirileceği il veya ilçelerin Ziraat Bankası şubelerine şahsen başvurabileceği gibi E-devlet kapısı üzerinden de destek alınabilir. Bunun için, E-devlet üzerinden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI) sayfasının Konut İşyeri Başvuru hizmeti kısmından başvuru alınabilmektedir. Yeşil alan yapılandırılmasına önem verilecek olan projede 2+1 şeklinde tasarlanacak evler brüt:75-80 metrekare, 3+1 için ise brüt; 100 metrekare olması ön görülüyor.

Toki Adana 2020 İçin Ayrıntılar Nelerdir?

TOKİ Adana 2020 için, ayrılan konut kotası kapsamında Sarıçam Akkuyu Toplu Konut Projesi için; 800 adet olarak belirlenen yapılaşma sayısı Sarıçam Buruk Mahallesi için ise yine 800 adet olarak hesaplanmıştır. Hızla gelişmekte olan ve yerel nüfusun konut ihtiyacını uygun fiyat avantajı ile sağlamak üzere geliştirilen projede hedef diğer TOKI projelerinde olduğu gibi dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaktan geçiyor.

Toki Gaziantep 2020 Konutları Başvuru Şartları Nelerdir?

Toki Adana 2020 sosyal konut projesi kapsamında “ 2+1 konutlar için 500,00 TL      ve 3+1 konutlar için:1.000 TL olacak şekilde başvuru bedeli tahsil edilecek. İhaleye çıkartılan konutların şerefiyeli satış fiyatları belirlendikten sonra  hak sahibi belirleme kurası çekilecek. Kura programının nerede gerçekleştirileceğini merakla bekleyen vatandaşlar şayet asil veya yedek üye olamazlar ise; yatırdıkları başvuru bedellerini T.C. Ziraat Bankası’nın yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların, başvuru bedelini geri almak için çekiliş tarihinden itibaren iki iş gününün geçmesini beklemeleri yeterli olacaktır.

Toki Adana sonuç bilgisi asil ve yedek üye şeklinde duyurulması sonrasında bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatlarının belirlenmesine geçilecek. TOKI tarafından belirlenecek tarihte ise, Konut Belirleme Kurası çekilecek.

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayalini gerçekleştirecek TOKİ projesi için dikkat çeken ek şartların başında;  projenin gerçekleştirileceği il /ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıl süre ile ikamet ediyor olmak veya konut inşa projesinin gerçekleşeceği il ve ya ilçenin nüfusuna kayıtlı bulunmak.

Sözleşme aşamasına gelindiğinde ise;hane halkı gelirinin en fazla (net olacak şekilde) 5.500 TL olduğunu belirleyen belgenin ibraz edilmesi istenen evraklar arasında bulunuyor.

Toki Gaziantep 2020 Konutları İçin Taksit İmkânları Nelerdir?

Toki Gaziantep Taksit, seçenekleri arasında sabit taksit ödemesi kolaylığının sağlanması ve vadelerin 240 ay ile sonlandırılması projeye olan talebi artırıyor. Taksit ödemelerinin ise; teslim tarihini takip eden ay itibari ile başlaması ön görülüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*